Katarzyna Hernandez
Psychoterapeutka psychoanalityczna w trakcie szkolenia
Dlaczego psychoterapia psychoanalityczna?
Zdarza się, że mamy poczucie zagubienia, odczuwamy niezrozumiałe lęki lub przeżywamy sprzeczne emocje, niszczące konflikty i nie rozumiemy w pełni, skąd się one biorą czy dlaczego powtarzają się w naszym życiu. Możemy czuć się samotni i niezrozumiani, mieć poczucie, że tkwimy w sytuacji bez wyjścia, uwięzieni w roli, która nam nie odpowiada. Zdarza się, że pojawiają się przykre objawy z ciała, dolegliwości i zaburzenia zdrowia psychicznego, na przykład utrzymujące się obniżenie nastroju, depresja, lęki, fobie, ataki paniki, bezsenność, choroby o podłożu psychosomatycznym, zaburzenia odżywiania, nałogi.
Psychoterapia w nurcie psychoanalitycznym jest podejściem holistycznym, mającym na celu trwałą, dogłębną i autentyczną zmianę w kierunku dojrzałej osobowości twórczego i kochającego człowieka, zdolnego do budowania zdrowych i bezpiecznych relacji z innymi i ze światem zewnętrznym.
W toku terapii dochodzimy do przyczyn cierpienia, wydobywając na światło dzienne wyparte konflikty i lęki, dzięki czemu dążymy nie tylko do wyeliminowania przykrych objawów, ale do poprawy odczuwanej jakości życia we wszystkich jego obszarach, doskonaląc narzędzia do samodzielnego radzenia sobie z nieuchronnymi trudnościami.
Jak wygląda terapia?
Leczenie psychoterapią psychoanalityczną polega na regularnych, cotygodniowych spotkaniach z terapeutą, podczas których w stabilnych warunkach z jednej strony poufności, a z drugiej zaufania pojawia się możliwość wyrażania wszelkich myśli, pragnień, marzeń i wspomnień w obecności życzliwego i wykwalifikowanego terapeuty.
Sesje mogą odbywać się raz lub kilka razy w tygodniu i trwają 50 minut.